Původ

Chráněna přírodou

Voda samovolně vyvěrá na Moravě, v srdci Brněnské vrchoviny, z artézského hlubinného vrtu nesoucího název Balbínův pramen. Charakter podzemního jezera garantuje její stabilní kvalitu a stoprocentní nedotknutelnost jakýmikoliv škodlivými vlivy. K dosažení plného potenciálu napomáhá proces ozonizace, který spočívá v provzdušňování vody kyslíkem. V takto upravené podobě na sebe dokáže efektivněji vázat a následně vylučovat toxiny z těla.

Původ vody Balbin
voda balbin barely

Zpracování

Lokálně a ručně stáčena

Voda Balbin  je přímo na místě ručně stáčena do skla, a přichází tak do minimálního kontaktu s jinými materiály, což zachovává její hodnoty, čerstvost, živost i chuť. Lokální původ a blízkost k uživatelům zajišťují výslednému produktu autentičnost a důvěryhodnost.

Kdo jsem?

Jsem artézská voda Balbin

Kvalita

Nepostradatelný společník

Chráněný původ společně s obezřetným a ručním zpracováním, ekologickým balením,  povyšují Balbin na nepostradatelného společníka moderního a uvědomělého životního stylu. Není totiž důležité jen to, co jíme, ale také pijeme, neboť naše tělo sestává ze šedesáti procent právě z vody. Výjimečnost a ozdravnou povahu vody Balbin podtrhuje optimální hladina minerálů a ideální hodnota pH.

Voda Balbin, kojenecká kvalita

Složení

Dokonale vybalancovaná

pH 7,8

Správné pH organismu je klíč ke zdraví. V lidském organismu by měla být udržována rovnováha mezi kyselinami a zásadami, aby tělo mohlo správně fungovat.

(Doporučené hodnoty 6,5–9,5.)

Hořčík (Mg) 23,9 mg/l

Hořčík působí protizánětlivě, reguluje srdeční rytmus, a ochraňuje nervy.

(Doporučená hodnota 20–30 mg/l.)

Vápník (Ca) 64,8 mg/l

Vápník tělo potřebuje nejen pro zdravý růst zubů a kostí, ale i pro srážení krve a regulaci srdečního systému.

(Doporučená hodnota 40–80 mg/l.)

voda Balbin
Dusičnany (NO3) 1,08 mg/l

Vyšší koncentrace dusičnanů může způsobit velmi závažné zdravotní problémy, nejcitlivější částí populace jsou kojenci a těhotné ženy a lidé s poruchami metabolismu. Například výskyt dusičnanů v nezasažené civilizaci je do 2 mg/l.

(Max. povolená hodnota 50 mg/l.)

Železo (Fe) 0,06 mg/l

Železo hraje významnou roli při přenosu kyslíku do mozku, srdce a životně důležitých orgánů.

(Max. povolená hodnota 0,20 mg/l.)

Celkový organický uhlík (TOC) 0,15 mg/l

Parametr ukazující celkové množství organických látek, slouží jako nespecifický ukazatel kvality vody, voda s vysokými hodnotami TOC je absolutně nevhodná jako pitná voda.

(Max. povolená hodnota 5 mg/l.)

Hydratace

Pitný režim s vodou Balbin

„Voda Balbin  je ideální pro každodenní pitný režim, který je důležitý ke správnému fungování organismu. Díky jedinečnému složení má ozdravné účinky i pro ty nejmenší (parametry kojenecké vody). Optimální hodnoty vápníku, hořčíku a železa podporují přirozené ozdravné procesy v těle.

Voda Balbin

Hodnoty jsou pravidelně měřeny, kontrolovány a vyhodnocovány na základě hygienických rozborů. Děti jsou na chuťové vlastnosti vody velmi senzitivní. Snadno si ji tak pro své velmi příjemné chuťové vlastnosti oblíbí a rády a opakovaně se k vodě Balbin budou vracet. Voda Balbin tak může ideálně nahradit a vytlačit slazené a ochucené nápoje z jejich pitného režimu.”

Pavel Winter Sommelier, Aqua sommelier